Diskomfort v oblasti genitálu po porodu a v menopauze?

Svědění, pálení v oblasti pochvy po styku, nedostatečná vlhkost, opakující se záněty nebo únik moči, to jsou časté zdravotní problémy, které mohou nepříjemně ovlivnit kvalitu života žen zejména po porodu nebo v menopauze. S tím vším pomůže bezbolestný laserový zákrok vaginální rejuvenace neboli omlazení vagíny.

 

Trápí vás pálení v oblasti genitálu nebo únik moči?

Potíže v oblasti intimních partií jsou příčinou nepohodlí, nekvalitního sexuálního prožitku, ale i studu a nízkého sebevědomí. Hlavně pro ženy, které se potýkají s nedostatečným zvlhčením pochvy, oslabenou imunitou intimních partií nebo stresovou inkontinencí (únik moči při zakašlání, při běhu, při skákání atd.). Tyto problémy způsobuje snížená pružnost vaginální tkáně, ztráta kolagenu a svalová ochablost, vznikající po porodu a v důsledku hormonálních změn v období menopauzy.

 

Pochva po porodu

Při porodu dochází k velkému rozpínání poševního svalstva, bezprostředně po porodu je proto pochva uvolněná, pohmožděná a oteklá. Postupně sice získává zpět svůj svalový tonus, ale trvá to až několik měsíců, a i když se stav pochvy zlepší, poševní stěny už nikdy nedosáhnou své původní pevnosti, pružnosti a velikosti. Pochva zůstane ve stavu vaginální ochablosti, která se projevuje sníženou těsností a citlivostí ve vaginální oblasti, a snižuje tak kvalitu pohlavního styku.

 

Vaginální ochablost po menopauze

Do menopauzy ženy přicházejí průměrně v 50 letech věku a 5 let po menopauze se obvykle začíná objevovat vaginální atrofie, která postihuje více než polovinu žen. Atrofie poševní stěny se projevuje nejčastěji nedostatečným zvlhčením a svěděním pochvy, bolestivým pohlavním stykem nebo potřebou častého močení. Všechny příznaky se mohou v průběhu let zhoršovat a významně ovlivňovat nejen sexuální život, ale i celkovou kvalitu života.

 

Pomůže omlazení vagíny

Vaginální rejuvenací laserem neboli omlazením intimních partií pomocí laseru získáte zpevnění poševní stěny i větší vlhkost pochvy, zbavíte se nepříjemné volnosti, suchosti nebo podráždění intimních míst, a můžete se tak těšit na intenzivnější milostné prožitky. Ošetření pomůže také při léčbě stresové inkontinence, takže už se nebudete muset obávat možného úniku moči a každou chvíli spěchat na toaletu. A protože rejuvenace zesílí imunitní systém, v pochvě se přestanou množit kvasinkové mikroorganismy a vaginální infekce nebo chronické záněty vám tak dají sbohem.

 

Ošetření je vhodné pro ženy, které:

 • mají příznaky atrofie intimních partií, jako je pálení a svědění pochvy, přecitlivělost na dotyk,
 • stěžují si na přetrvávající ochablost poševních stěn a přílišnou prostornost pochvy po porodu,
 • potýkají se častými záněty pochvy nebo močových cest,
 • zhoršuje se jejich uspokojení z pohlavního styku (většinou se týká obou partnerů),
 • trpí bolestí při pohlavním styku,
 • trápí je únik moči při smíchu, kašli apod. (stresová inkontinence),
 • mají potíže spojené s uvolněním poševní stěny vlivem menopauzy.

 

Co je vaginální rejuvenace laserem? 

Při zákroku se do pochvy zavede speciální, velmi úzká hlavice laseru, jehož jemné pulzy omlazují díky přeměně světelné energie na tepelnou poševní stěnu – stimulují tvorbu vlastních kolagenových a elastinových vláken uvnitř pochvy, a tím obnovují pevnost poševní oblasti, zvýšení elasticity a následné zúžení pochvy, upravují mikroflóru, posilují lubrikační činnost, regenerace a imunitu.

 

Funkční omlazení pochvy už za týden

Laserový zákrok vaginální rejuvenace je rychlý, bezbolestný, ambulantní a nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Po zákroku odchází pacientka bez potíží domů a může se hned zapojit do každodenního života. Kompletní změnu pacientky pozorují po jednom až dvou   měsících. Většinou se doporučuje tří ošetření s měsíčním odstupem.

 

Laser si poradí:

  • Uvolněná poševní stěna po porodu
  • Problémy spojené s uvolněním poševní stěny v důsledku menopauzy nebo hysterektomie
  • Suchost (nedostatečná sekrece) a svědění intimních partií
  • Inkontinence
  • Snížená kvalita pohlavního styku
  • Opakující se záněty pochvy nebo močových cest

Medicínské centrum se nachází v Praze 6 (Sídliště na Dědině). Dostanete se k nám pohodlně autobusy 225, 191 a 108 nebo autem.

Naši lékaři jsou špičkovými profesionály ve svém oboru, s osobním a lidským přístupem. Kromě vysoké vysoké kvality poskytované péče dbáme i na váš maximální komfort a diskrétnost. Ordinace máme vybaveny moderně se účelně doplněné špičkovou technikou.

 

Související články

Související

Posila týmu MUDr. Peter Plevák

Posila týmu MUDr. Peter Plevák

Vážené pacientky, představujeme vám novou posilu v podobě lékaře, gynekologa MUDr. Petera Pleváka, který je specialistou na prenatální screeningy.    Prenatální screening je důležitou součástí...

číst více
Pánevní dno

Pánevní dno

Pro časopis Žena a život, odpovídala majitelka kliniky a vedoucí lékařka v jedné osobě MUDr. Halina Markin.Tématem bylo "pánevní dno", oslabení / pokles pánevního dna.  Co bývá nejčastější příčinou...

číst více
Call Now Button