Preventivní gynekologická prevence

Jídlo, cvičení, spánek… Vše, co děláte, v určité míře ovlivňuje vaše zdraví.

Správný životní styl by však neměl být jen o pohybu a eliminaci stresu, potřeba je zařadit také preventivní lékařské prohlídky, které odhalí zdravotní problémy, jež se mohou i přes vaše sebevětší úsilí objevit.

Protože je ženské tělo velmi specifické, zapomínat byste neměla ani na pravidelnou návštěvu gynekologie.

 

 

Preventivní gynekologická prohlídka je určena všem ženám od 15 let.

Prováděna je přitom jednou ročně, avšak v případě jakýchkoli potíží je samozřejmě vhodné ukázat se lékaři podle potřeby, aby provedl potřebná vyšetření a předešel tak případným problémům.

Tato gynekologická prohlídka, která je hrazena zdravotní pojišťovnou, se v první řadě zaměřuje na stav děložního čípku.

Rakovinou děložního čípku ročně onemocní takřka půl milionu žen, přičemž až polovina z nich následkům tohoto zákeřného onemocnění podlehne.

Za nejvýznamnější rizikový faktor se v současnosti považuje infekce lidským papilomavirem (HPV), jenž se z valné většiny přenáší pohlavním stykem.

Důležité je, aby pravidelné prohlídky absolvovaly především mladé dívky, protože právě období hledání stálého partnera je z hlediska nákazy nejrizikovější.

Při preventivní gynekologické prohlídce je ke kontrole stavu děložního čípku prováděna takzvaná cytologie – stěr z čípku, jenž je následně odeslán do laboratoře, kde je vyhodnocen.

V rámci prevence se pohmatem nebo ultrazvukem vyšetřuje také děloha a vaječníky. Není to ale jen rakovina děložního čípku, co každou ženu straší ve snech.

Neméně obvyklá je rakovina prsu, která nejčastěji postihuje ženy ve věku nad 45 let. V rámci každé preventivní gynekologické prohlídky by mělo být i vyšetření prsů lékařem a názorná ukázka, jak by si žena po zbytek roku měla doma provádět samovyšetření.

Preventivní gynekologické prohlídky nabízíme také v pražském medicínském a estetickém centru Markin, které se vyznačuje diskrétním, profesionálním přístupem a použitím nejmodernějších technologií.

Mimo prevenci lékaři poskytují poradenství o antikoncepci včetně zavedení nitroděložního tělíska, vyšetření neplodnosti či indukci ovulace. Pro ženy po porodu či starší ročníky je velmi přínosná léčba močové inkontinence, a to včetně instruktáže o cvičení svalů pánevního dna. A protože v boji proti rakovině děložního čípku se velmi osvědčilo očkování, centrum Markin nabízí také vakcinaci proti HPV vakcínou Gardasil.

Prevence je důležitá bez ohledu na to, zda je žena v aktivním reprodukčním věku nebo již po menopauze.

Gynekologie se nachází v Praze 6 (Sídliště na Dědině). Dostanete se k nám pohodlně autobusy 225, 191 a 108 nebo autem. 

Naši lékaři jsou špičkovými profesionály ve svém oboru, s osobním a lidským přístupem. Kromě vysoké vysoké kvality poskytované péče dbáme i na váš maximální komfort a diskrétnost. Ordinace máme vybaveny moderně se účelně doplněné špičkovou technikou. 

Související články

Související

Posila týmu MUDr. Peter Plevák

Vážené pacientky, představujeme vám novou posilu v podobě lékaře, gynekologa MUDr. Petera Pleváka, který je specialistou na prenatální screeningy.    Prenatální screening je důležitou součástí...

číst více

Pánevní dno

Pro časopis Žena a život, odpovídala majitelka kliniky a vedoucí lékařka v jedné osobě MUDr. Halina Markin.Tématem bylo "pánevní dno", oslabení / pokles pánevního dna.  Co bývá nejčastější příčinou...

číst více
Call Now Button