Průchodnost vejcovodů

Vyšetření průchodnosti vejcovodů pomáhá řešit neplodnost.

Žen, které touží po miminku, ale nemohou otěhotnět v posledních letech stále přibývá. Skoro v polovině případů za problémy s početím stojí abnormality vejcovodů. Proto je vyšetření průchodnosti vejcovodů vůbec jedním z prvních kroků při stanovení plodnosti.

K té se přistupuje zpravidla poté, co se pár neúspěšně pokouší o početí zhruba jeden rok. Díky novému přístroji ExEm Foam Kit je vyšetření jednoduché, rychlé a velmi šetrné.

Vejcovody jsou úzké ohebné trubice, které spojují dělohu a vaječníky. Zdravě fungující vejcovod po ovulaci dopraví vajíčko do dělohy.

A právě ve vejcovodu dochází i k jeho oplodnění. Právě proto abnormality v tomto ženském orgánu mohou způsobovat neplodnost.

„Bohužel na klinice v posledních letech přichází stále více žen, které nemohou otěhotnět,“ potvrzuje vedoucí lékařka a gynekoložka Halyna Markin.

 

Vyšetření průchodnosti se ženy nemusí obávat. Díky novému přístroji ExEm Foam Kit je ambulantní vyšetření rychlé, spolehlivé a šetrné.

„Smícháním speciálního gelu a vody vznikne pěna. Tou se naplní přes dutinu děložní a následně se pořídí ultrazvukové snímky, ze kterých dokážeme stanovit průchodnost vejcovodů,“ popisuje průběh vyšetření lékařka Markin.

 

Oproti běžně fyziologicky používaným roztokům je pěna daleko lépe viditelná a výsledné snímky tedy jasně ukáží kontury vejcovodů i dutiny děložní.

„Celý zákrok trvá zhruba dvacet minut a ženy se ho rozhodně nemusí přehnaně obávat. Poté, co si po zákroku trochu odpočinou, mohou jít i s výsledkem domů,“ uzavírá gynekoložka Halyna Markin.

Jsme klientkám partnerem před otěhotněním, v těhotenství i po porodu.

Uděláme maximum pro to, abychom přišli na příčinu problému s otěhotněním. Po početí pak poskytujeme i nadstandardní péči. Přímo na našem pracovišti můžete podstoupit také těhotenský screening. Pomůžeme vám s přípravou na porod a samozřejmě se o vás postaráme i po porodu.

Gynekologie se nachází v Praze 6 (Sídliště na Dědině). Dostanete se k nám pohodlně autobusy 225, 191 a 108 nebo autem. 

Naši lékaři jsou špičkovými profesionály ve svém oboru, s osobním a lidským přístupem. Kromě vysoké vysoké kvality poskytované péče dbáme i na váš maximální komfort a diskrétnost. Ordinace máme vybaveny moderně se účelně doplněné špičkovou technikou. 

 

Související články

Související

Vyřešte intimní problémy

Intimní pohoda hraje v životě každé ženy zásadní roli. Důležitá je nejen v rámci celkové vitality, ale i zdravého sebevědomí. Díky moderním technologiím dnes již naštěstí není vaginální omlazení...

číst více

Pro vaši krásu i zdraví

V životě každého z nás jsou nejdůležitější dva aspekty. V první řadě je to zdraví, díky němuž můžeme své dny prožívat naplno a bez zábran, tím druhým je pak vzhled, který nám přináší zdravé...

číst více

Nejlepší čas na laserové zákroky

Pokud se "necítíte ve své kůži" a chcete se zbavit nedokonalostí, které vás již dlouho trápí, je právě teď ta správná doba pro zkrášlující zákroky, jež vašemu vzhledu dopřejí svěží nádech. Ať už...

číst více
Call Now Button