Průchodnost vejcovodů

Vyšetření průchodnosti vejcovodů pomáhá řešit neplodnost.

Žen, které touží po miminku, ale nemohou otěhotnět v posledních letech stále přibývá. Skoro v polovině případů za problémy s početím stojí abnormality vejcovodů. Proto je vyšetření průchodnosti vejcovodů vůbec jedním z prvních kroků při stanovení plodnosti.

K té se přistupuje zpravidla poté, co se pár neúspěšně pokouší o početí zhruba jeden rok. Díky novému přístroji ExEm Foam Kit je vyšetření jednoduché, rychlé a velmi šetrné.

Vejcovody jsou úzké ohebné trubice, které spojují dělohu a vaječníky. Zdravě fungující vejcovod po ovulaci dopraví vajíčko do dělohy.

A právě ve vejcovodu dochází i k jeho oplodnění. Právě proto abnormality v tomto ženském orgánu mohou způsobovat neplodnost.

„Bohužel na klinice v posledních letech přichází stále více žen, které nemohou otěhotnět,“ potvrzuje vedoucí lékařka a gynekoložka Halyna Markin.

 

Vyšetření průchodnosti se ženy nemusí obávat. Díky novému přístroji ExEm Foam Kit je ambulantní vyšetření rychlé, spolehlivé a šetrné.

„Smícháním speciálního gelu a vody vznikne pěna. Tou se naplní přes dutinu děložní a následně se pořídí ultrazvukové snímky, ze kterých dokážeme stanovit průchodnost vejcovodů,“ popisuje průběh vyšetření lékařka Markin.

 

Oproti běžně fyziologicky používaným roztokům je pěna daleko lépe viditelná a výsledné snímky tedy jasně ukáží kontury vejcovodů i dutiny děložní.

„Celý zákrok trvá zhruba dvacet minut a ženy se ho rozhodně nemusí přehnaně obávat. Poté, co si po zákroku trochu odpočinou, mohou jít i s výsledkem domů,“ uzavírá gynekoložka Halyna Markin.

Jsme klientkám partnerem před otěhotněním, v těhotenství i po porodu.

Uděláme maximum pro to, abychom přišli na příčinu problému s otěhotněním. Po početí pak poskytujeme i nadstandardní péči. Přímo na našem pracovišti můžete podstoupit také těhotenský screening. Pomůžeme vám s přípravou na porod a samozřejmě se o vás postaráme i po porodu.

Gynekologie se nachází v Praze 6 (Sídliště na Dědině). Dostanete se k nám pohodlně autobusy 225, 191 a 108 nebo autem. 

Naši lékaři jsou špičkovými profesionály ve svém oboru, s osobním a lidským přístupem. Kromě vysoké vysoké kvality poskytované péče dbáme i na váš maximální komfort a diskrétnost. Ordinace máme vybaveny moderně se účelně doplněné špičkovou technikou. 

 

Související články

Související

Posila týmu MUDr. Peter Plevák

Vážené pacientky, představujeme vám novou posilu v podobě lékaře, gynekologa MUDr. Petera Pleváka, který je specialistou na prenatální screeningy.    Prenatální screening je důležitou součástí...

číst více

Pánevní dno

Pro časopis Žena a život, odpovídala majitelka kliniky a vedoucí lékařka v jedné osobě MUDr. Halina Markin.Tématem bylo "pánevní dno", oslabení / pokles pánevního dna.  Co bývá nejčastější příčinou...

číst více
Call Now Button